Orange Slovensko zaznamenal v prvom kvartáli roka 2025 stabilizáciu svojich finančných výsledkov. Celkové výnosy spoločnosti zostali na úrovni 140 miliónov eur, čím sa prakticky vyrovnali hodnote z rovnakého obdobia predchádzajúceho roka. Pozitívny vývoj však nastal v oblasti maloobchodných služieb, ktoré medziročne stúpli o 3 % a dosiahli hodnotu 104,3 milióna eur.
Za týmto rastom stojí predovšetkým rastúci záujem o služby pevného internetu cez optickú sieť. Počet zákazníkov využívajúcich optické pripojenie vzrástol oproti minulému roku o približne 9 %, pričom celkovo túto službu využívalo ku koncu marca 203-tisíc domácností. Celkový počet klientov pevného internetu, vrátane iných technológií, dosiahol 326-tisíc. V segmente televíznych služieb spoločnosť eviduje stabilných 188-tisíc aktívnych prístupov.
Orange zároveň pokračuje v úspešnej stratégii predaja konvergentných balíkov, ktoré zahŕňajú mobilné aj fixné služby. Na konci kvartálu tieto kombinované služby využívalo viac ako 181-tisíc zákazníkov. Počet aktívnych zákazníkov mobilných služieb bol stabilizovaný na úrovni približne 2,392 milióna.
Zameranie na 5G sieť
Spoločnosť Orange posilnila svoju pozíciu technologického lídra spustením novej generácie mobilnej siete 5G Standalone, čo prináša výrazné zlepšenie parametrov pre firemných aj bežných používateľov. Táto samostatná 5G sieť pokrýva aktuálne 38 % slovenskej populácie.
Celkovo je 5G od Orangeu dostupná pre 82,9 % obyvateľov Slovenska v 1 029 mestách a obciach. Operátor súčasne prevádzkuje najrozšírenejšiu 4G sieť v krajine, pokrývajúcu 99,1 % populácie, a to konkrétne v 141 mestách a 2 262 obciach.

Narastajúci dopyt po dátach sa odrazil aj v dátovej prevádzke mobilnej siete, ktorá medziročne stúpla o takmer 36 %. Celkový objem prenesených dát za prvý kvartál dosiahol 41,72 milióna GB, z čoho viac ako tretina bola prenesená práve v 5G sieti.
Ekologické iniciatívy a udržateľnosť ako priorita
Popri rozvoji služieb Orange kladie veľký dôraz aj na environmentálne aspekty svojho podnikania. Ku koncu marca 2025 spoločnosť prevádzkovala už 590 vysielačov so solárnym napájaním, pričom produkciou vlastnej obnoviteľnej energie vyrobila až 346 MWh elektriny. Táto výroba znamenala priamu úsporu približne 42 ton CO₂.
Celkovo 79,4 % energie, ktorú Orange Slovensko spotreboval, pochádzalo z obnoviteľných zdrojov, čo znamenalo zníženie emisií o 1 905 ton CO₂. Ekologická stratégia Orangeu tak výrazne prispieva k redukcii dopadov na životné prostredie.