Poľskému diskontnému reťazcu Biedronka vyšiel vstup na slovenský trh, a preto chce v expanzii pokračovať. Na najbližšie obdobie má veľké plány a postupne chce svoje predajne otvoriť naprieč celým Slovenskom. Podľa magazínu Forbes má reťazec v pláne otvoriť do konca 2026 až 50 predajní a to v rôznych častiach Slovenska. Naďalej sa chce zameriavať aj na menšie mestá a obce, avšak na rad by mali prísť aj krajské mestá.
Biedronka vstúpila na slovenský trh začiatkom marca tohto roka a svoju prvú prevádzku otvorila v obci Miloslavov. Záujem zo strany spotrebiteľov bol veľký a už v prvý deň otvorenia sa reťazec nemohol sťažovať na návštevnosť. Biedronka ponúka široký sortiment potravín a doplnkového tovaru. V ponuke má aj privátne značky, ktoré jej pre slovenský trh vyrábajú slovenskí producenti.
Biedronka rozbieha veľkú expanziu
Ako sme naznačili, prvá slovenská predajňa poľského diskontu Biedronka sa nachádza v Miloslavove. Za ňou nasledovali prevádzky vo Zvolene a v Považskej Bystrici. Tu expanzia rozhodne nekončí a Biedronka má vytipovaných niekoľko ďalších lokalít. Už predtým diskont avizoval, že v prvej fáze sa chce zamerať na menšie mestá. Orientácia na západné a stredné Slovensko nie je náhodná. Ako uvádza Forbes, ide o ekonomicky silnejšie regióny v porovnaní s východom krajiny. Samozrejme, časom chce diskont rozšíriť svoje pôsobenie aj vo väčších mestách a postupne sa presunúť aj smerom na východ Slovenska.
Už sme uviedli, že Biedronka potvrdila, že do konca roka 2026 chce otvoriť po celom Slovensku minimálne 50 nových predajní. Diskont však nechcel špecifikovať, kde všade tieto predajne pribudnú a tvrdí, že z organizačných dôvodov to zatiaľ zostane zahalené rúškom tajomstva. Reťazec zároveň dodal, že na príprave nových predajní usilovne pokračuje a všetko vraj ide podľa plánu. Čoskoro by sa tak spotrebitelia mohli dozvedieť, kde budú ďalšie prevádzky a kedy bude termín ich otvorenia.

Nové Zámky, Levice alebo Liptovský Mikuláš?
O tom, kde diskont otvorí svoju ďalšiu prevádzku, môžu napovedať pracovné ponuky na inzertnom webe. Diskont aktuálne hľadá ľudí do prevádzok v Nových Zámkoch, Leviciach a Liptovskom Mikuláši. Pri väčšine inzerátov je uvedený termín nástupu do práce dohodou, no predajňa v Liptovskom Mikuláši uvádza termín nástupu 1. apríla 2024. Môžeme preto predpokladať, že ďalšiu prevádzku otvorí Biedronka práve tu. Reťazec sem hľadá pokladníka alebo pokladníčku na plný úväzok, pričom mzda začína od 1000 eur mesačne. Zamestnanec môže každý mesiac získať aj bonus za dochádzku a to až do výšky 100 eur.
Reťazec pre magazín Forbes uviedol, že slovenskí spotrebitelia ho prijali, ale ešte je predčasné robiť závery. Hoci Biedronka hodnotí vstup na náš trh pozitívne, tvrdí, že slovenských zákazníkov zatiaľ len spoznáva. Dopyt po lacných potravinách je však zo strany Slovákov vysoký, a preto reťazec podniká ďalšie kroky, aby sa mohol rozširovať. Diskont má akčný leták, v ktorom pravidelne mení ponuku. Vernostný program mu zatiaľ chýba a o nasadení v blízkej dobe ani neuvažuje.