Segment inteligentných prsteňov naberá na popularite. Čoraz viac ľudí obľubuje možnosť prístupu k podstatným informáciám o svojom zdraví prostredníctvom zariadenia, ktoré nezavadzia a ešte k tomu dobre vyzerá. O raste inteligentných prsteňov svedčí aj stúpajúci počet firiem, ktoré sa v tomto segmente angažujú.
V tomto článku sa však budeme venovať novinke z dielne výrobcu, ktorého možno v oblasti inteligentných prsteňov považovať za priekopníka. Ako totiž informuje server Mobilizujeme.cz, spoločnosť Oura oficiálne uviedla na trh nový model v podobe Oura Ring 4. A že sa je na čo tešiť.
Štýlový dizajn pre všetky prsty
Prsteň je určený pre širokú škálu používateľov, čo dokazujú už veľkosti, v ktorých prichádza. Oura Ring 4 sadne na akúkoľvek ruku, nakoľko si ho možno zaobstarať vo veľkostiach od 4 po 15. To taktiež znamená, že ulahodí ako mužom, tak aj ženám.
Pokiaľ ide o dizajn, pri tom výrobca viditeľne čerpal z prechádzajúcej generácie, ktorou je prsteň Horizon. Určitých zmien si ale možno všimnúť. Konkrétne vnútorná strana prsteňa je vyhotovená z titánu, pričom má hlbšie výrezy pre zdravotné senzory. Tie tak môžu sedieť oveľa nižšie, čo sľubuje predovšetkým pohodlnejšie nosenie.
Väčšia batéria a presnejšie senzory
A teraz už k technickým parametrom. Mnohých iste poteší, že nová generácia prsteňa Oura disponuje objemnejšou batériou. Na jedno nabitie vraj vydrží až osem dní, čo je o deň dlhšie, než koľko bol schopný na jedno nabitie vydržať predošlý model. Spoločnosť však nie úplne jasne vysvetľuje, že s väčšou kapacitou batérie môžu rátať len tí zákazníci, ktorí si zvolia dvojicu najväčších prevedení, čiže 14 a 15. A dáva to zmysel. Keďže majú väčšiu konštrukciu, majú aj viac miesta.
Menšie veľkosti tak majú slabšiu výdrž na jedno nabitie, no rozdiely zrejme nie sú markantné. Aspoň tých šesť dní až týždeň by ste z nich mali dostať s prehľadom. Samozrejme, závisí to od intenzity používania.
V čom sú všetky veľkosti rovnaké, sú senzory. Koniec koncov, tie sú alfou a omegou každého nositeľného zariadenia zameraného na monitorovanie zdravotných funkcií. Oura deklaruje, že novinka je vybavená súpravou funkcií prezývanou Smart Sensing. Oproti predošlej generácií sľubujú najmä presnejšie meranie. Napríklad presnosť merania okysličenia krvi v priebehu noci sa mala zlepšiť takmer o tretinu (30 percent). Presnejšie potom má byť aj monitorovanie porúch dýchania. Okrem toho výrobca sľubuje aj menej medzier v údajoch informujúcich o srdcovej frekvencii.
Ešte lepšou novinkou však je podpora automatického sledovania aktivity. Tejto funkcie sa používatelia dožadovali veľmi dlhú dobu. Meranie aktivity bolo dostupné aj na predošlej generácii, no nebolo automatické. Ak ste teda chceli sledovať napríklad svoju chôdzu, beh či bicyklovanie, prsteňu ste museli zadať manuálny pokyn, resp. spustiť meranie v prostredí mobilnej aplikácie.
Automatické detegovanie má v súčasnosti podporovať viac ako 40 rôznych pohybových činností. Popri nich bude prsteň zaznamenávať aj údaje o vašej srdcovej frekvencii.
Oura Labs a Oura Advisor
A to stále nie je všetko. Oura sa taktiež pýši uvedením funkcie Oura Labs na systém Android. Doposiaľ totiž bola dostupná len na zariadeniach s iOS. Ak neviete, o čo ide, Oura Labs umožňuje rozličné experimentovanie s novinkami, na základe čoho spoločnosť získava cennú spätnú väzbu. Tá potom môže ovplyvniť budúci vývoj ako hardvéru, tak i softvéru.
Mobilná aplikácia sa zase dočkala novej funkcie s názvom Oura Advisor, ktorá ponúka prístup k umelej inteligencii (AI), presnejšie k možnosti konverzácii s virtuálnym asistentom o zdravotných údajoch.
Cena závisí od farby
Oura Ring 4 je možné si predobjednať priamo prostredníctvom webovej stránky Oura, a to od dnešného dňa, čiže 3. októbra. Oficiálny predaj by mal začať 15. októbra. Na výber máte až zo šiestich farebných prevedení. Ponuka vyzerá nasledovne
- Oura Ring 4 (Silver) – 399 eur
- Oura Ring 4 (Black) – 399 eur
- Oura Ring 4 (Brushed Silver) – 449 eur
- Oura Ring 4 (Stealth) – 449 eur
- Oura Ring 4 (Gold) – 549 eur
- Oura Ring 4 (Rose Gold) – 549 eur