Nedá sa dovolať, zvonenie sa okamžite preruší
Samozrejme, najväčším náznakom toho, že si dotyčná osoba zablokovala vaše číslo, je, že sa jej neviete dovolať. Netreba však hneď panikáriť. Predtým, než si vytvoríte predčasný záver, skúste danej osobe zavolať v čase, kedy viete, že má čas a je k dispozícii. Ak sa s ňou ani v takom prípade nedokážete spojiť, pričom vaše zvonenie sa preruší ešte predtým, ako začujete prvé „pípnutie“, je vysoko pravdepodobné, že si adresát vaše číslo zablokoval.
Treba mať na pamäti, že telefónne hovory dokážu vyzváňať naozaj dlho, až kým nie je volajúci presunutý do odkazovej schránky, teda ak adresát nejakú má. V opačnom prípade sa volanie po uplynutí vymedzeného času jednoducho preruší. Ak je vaše číslo blokované, zvyčajne sa volanie preruší veľmi rýchlo.
Na druhú stranu, ani to, že sa volanie okamžite vypne, ešte nemusí znamenať, že sa nachádzate na zozname nežiadaných kontaktov. Možno druhá strana len jednoducho nemá prístup k signálu, prípadne môže mať vybitý telefón. Aj to sa stáva.
V prípade, že sa dotyčnej osobe nedokážete dovolať dlhšiu dobu, pričom ste skúsili volať v rôznych časoch, skúste jej zavolať z iného čísla. Ak vám vtedy dvihne, je viac-menej isté, že na vaše číslo nereaguje preto, lebo ho má zablokované. Alternatívne jej môžete skúsiť zavolať zo skrytého čísla. Svoje číslo si môžete skryť veľmi jednoducho – návod, ako na to, nájdete na tomto odkaze.
Napokon je tu ešte jeden spôsob, no ten sa týka len používateľov Androidu. Aplikácie ako Google Kontakty či Google Správy evidujú záznamy, ktoré obsahujú predošlé učinené konverzácie. Keď vznikne podozrenie, že si vás niekto zablokoval, vymažte si jeho či jej telefónne číslo a následne prejdite do uvedených aplikácií. Ak sa v nich daný kontakt stále nachádza, je možné, že vaše číslo nie je blokované.