Apple o pár dní oficiálne odštartuje ďalší ročník veľkolepej vývojárskej konferencie WWDC. Očakáva sa toho naozaj mnoho, pričom pár poznatkov nám poskytol gigant z vlastnej dobrej vôle. Na čo všetko sa môžeme tešiť? Čítajte ďalej.
WWDC začína o necelé dva týždne, trvať bude o 10. do 14. júna. Apple na svoje pomery celkom podrobne informoval o tom, čo môžu diváci a návštevníci podujatia očakávať. A rozhodne toho nie je málo.
Budúcnosť operačných systémov
Podujatie otvorí Keynote, počas ktorého vraj kalifornský gigant predstaví najnovšie aktualizácie pre svoje softvérové platformy. Tešiť sa tak zrejme môžeme na odhalenie iOS 18, iPadOS 18, macOS 15 či visionOS 2. Očakáva sa, že prvé testovacie verzie systémov budú uvoľnené krátko po predstavení.
Keynote sa uskutoční hneď v prvý deň podujatia, a to o 19:00 SELČ. Sledovať ho bude možné aj naživo, a to prostredníctvom oficiálnej webovej stránky Apple, oficiálneho YouTube kanála spoločnosti, či Apple TV.
Krátko po tom, čo skončí úvodná prednáška, bude zahájené konferencia Platforms State of the Union. Počas tej by sme sa mali dočkať hlbšieho pohľadu do útrob novo predstavených operačných systémov. Aj túto časť programu bude možné sledovať online. Začína sa o 22:00 SELČ.
Vývojári sa tak budú môcť celý týždeň stretávať a rozprávať s expertmi Apple, ktorí im môžu pomôcť napríklad s implementáciou nových funkcií a technológií. Samozrejme, každý deň by sa mali na internete objavovať rôzne videá, ktoré nám prezradia, ako to na konferencii WWDC vyzerá.
iOS 18 ako hlavná hviezda WWDC
Väčšina používateľov sa zrejme teší na informácie ohľadne novej generácie systému iOS 18. Apple totiž viackrát avizoval, že práve táto verzia systému do iPhonov konečne prinesie pokročilé funkcie umelej inteligencie. Ak sa tak naozaj stane, dobehol by svojich konkurentov, ktorí vlastné systémy a modely AI vyvíjajú a poskytujú už dlhšie.
Nateraz nemožno s istotou povedať, čo presne si na nás Apple chystá. Je takmer isté, že mnohé z funkcií AI budú zamerané na uľahčenie ovládania iPhonov osobám trpiacim fyzickým postihnutím. S vysokou pravdepodobnosťou sa ale dočkáme aj funkcií, ktoré poslúžia na zvýšenie produktivity, prípadne uľahčia niektoré z bežných interakcií so zariadením.