Spoločnosť Nothing, ktorú pred pár rokmi založil Carl Pei, bývalý šéf OnePlus, krátko po uvedení smartfónu Phone (2a) prináša na trh ďalšie šikovné produkty, tentokrát zo sveta audia. V hlavnom meste Japonska predstavila hneď dva čerstvé modely slúchadiel, a to Nothing Ear a Nothing Ear (a), ktoré lákajú nielen kvalitným zvukom či cenami, ale aj integráciou obľúbeného modelu umelej inteligencie.
Dvojica slúchadiel má predstavovať vyvrcholenie dôsledného zdokonaľovania dizajnu a konštrukcie v priebehu posledných troch rokov. Vďaka tomu vraj dokážu ponúknuť prvotriedny používateľský zážitok, a to ako audiofilom, tak aj laickým poslucháčom.
Pokiaľ ide o označenie, môžeme si všimnúť, že pri novinkách chýba prívlastok v podobe poradového čísla v zátvorkách. Má to svoj dôvod – výrobca sa rozhodol upustiť od číselného označenia, aby sa naplno sústredil na samotný produkt a zážitok, ktorý má priniesť používateľom.
Nothing Ear ako evolúcia dokonalého zvuku
Nové slúchadlá Ear figurujú ako zdokonalená verzia modelu Ear (2), pričom nielen zachovávajú, ale dokonca rozvíjajú ikonický priehľadný dizajn. Pokiaľ ide o zvukovú stránku, rátať máme s vôbec najlepším audiom, aké kedy výrobca poskytol.
Slúchadlá ponúkajú dosiaľ najpokročilejší systém 11 mm dynamických meničov Nothing z prémiových materiálov. Firma ďalej vylepšila dvojkomorovú konštrukciu oproti pôvodným Ear (2) o dva ďalšie prieduchy, ktoré zlepšujú prúdenie vzduchu a zaisťujú tak čistejšie prehrávanie.
Rátať možno s podporou kodekov LHDC 5.0 a LDAC pre streamovanie vo vysokom rozlíšení cez Bluetooth. Slúchadlá dokážu dosiahnuť prenosovej rýchlosti až 1 Mb/s 24-bitov/192 kHz s kodekom LHDC 5.0 a až 990 kb/s a frekvencie až 24-bitov/96 kHz s kodekom LDAC
Za zmienku taktiež stojí pokročilý ekvalizér, ktorý umožňuje viac možností prispôsobenia prostredníctvom jednoduchého grafického rozhrania v aplikácii Nothing X. Používatelia môžu svoj zážitok z počúvania povýšiť aj pomocou Q Factoru a ovládania frekvencií, ako aj vytvárať samostatné profily pre rôzne žánre.
Prečítajte si tiež:
- RECENZIA Nothing Phone (2a): Telefón, ktorý poteší nielen transparentným telom!
- Nothing Watch Pro OFICIÁLNE: Hodinky, ktoré vyzerajú ako Apple Watch, no rozhodne toľko nestoja!
- Nothing Phone (2) OFICIÁLNE: Silnejší výkon, lepšie fotoaparáty, ale aj vyššia cena!
Samozrejme, aby slúchadlá vyhovovali aj tým najnáročnejším, podporujú technológiu potláčania okolitého hluku (ANC). V tomto smer ponúkajú nový algoritmus Smart ANC, ktorý kontroluje únik zvuku medzi štupľami a zvukovodom a podľa toho nasledovne zlepšuje potláčanie hluku. Okrem toho slúchadlá zohľadňujú rušivé vplyvy z okolia, a to pomocou funkcie Adaptive ANC, ktorá automaticky aktivuje jednu z troch úrovní potlačenia hluku. Pri 45 dB ponúkajú Ear takmer dvojnásobne účinnejšie potláčanie hluku ako Ear (2). A keďže využívajú šírku pásma až 5 000 Hz, dokážu účinne detegovať a potláčať aj komplikovanejšie okolité zvuky.
Zárukou je potom aj veľmi slušná výdrž. Vďaka kompaktnému a interne vyvinutému ovládaču sa výdrž slúchadiel predlžuje až o 25 percent. To znamená, že slúchadlá po plnom nabití nabíjacieho puzdra vydržia až 40,5 hodiny, resp. 8,5 hodiny nepretržitého počúvania. Len 10 minút nabíjania dodá dostatok energie na približne 10 hodín počúvania (s puzdrom).
Opomenúť potom nemožno ani technológiu Clear Voice, vďaka ktorej sú hovory realizované pomocou slúchadiel nádherne čisté. Na nožičkách slúchadiel sa nachádza aj nový prieduch pre voľnejšie prúdenie vzduchu, vďaka ktorému je hlas zrozumiteľný aj pri volaní počas veterného počasia.
Napokon tu máme funkciu Dual Connection, ktorá umožňuje plynulé prepínanie medzi dvoma zariadeniami v reálnom čase, ako aj technológiu Low Lag, ktorá dokáže znížiť meškanie zvuku medzi zariadeniami a slúchadlami.
Nothing Ear (a) pre hravejšie počúvanie
Slúchadlá Nothing Ear (a) boli navrhnuté tak, aby dokázali plniť úlohu dokonalého každodenného spoločníka. Aj tento model ponúka priehľadný dizajn, avšak uchvátiť dokáže aj jemnými krivkami a štíhlym obdĺžnikovým telom, vďaka čomu sa dobre nosia ako vo vrecku, tak aj na dlani.
Tieto slúchadlá sú taktiež prvým produktom značky Nothing, ktoré neprichádzajú len v čiernej alebo bielej farbe. K dispozícii je aj žlté prevedenie, ktoré potvrdzuje identitu živého a hravého produktu.
Rovnako ako Ear a Ear (2), aj Ear (a) podporujú potláčanie okolitého hluku, vrátane už zmieneného algoritmu Smart ANC a technológie Adaptive ANC.
Ear (a) taktiež disponujú novým meničom, ktorý poskytuje až 2,5-násobne vyšší prechodný výkon, pričom využíva výhody dvojkomorovej konštrukcie. Pokiaľ ide o ochranu zvukových detailov, zmieniť možno certifikáciu pre Hi-Res Audio. Zvuk dokážu streamovať vo vysokom rozlíšení cez Bluetooth, a to rýchlosťou až 990 kb/s pri 24-bit/96 kHz, pričom sú kompatibilné so široko podporovaným kodekom LDAC.
Nabíjacie puzdro slúchadiel ponúka batériu s kapacitou 500 mAh, pričom každé slúchadlo je vybavené 46 mAh batériou. Vďaka tomu dokážu prehrávať hudbu až 42,5 hodiny. Rovnako ako Ear, aj tento model po 10 minútach nabíjania získa dostatok energie na až 10 hodín prehrávania.
Okrem uvedeného taktiež ponúkajú podporu pre režim Low Lag.
Integrácia ChatGPT
V tomto bode sa presúvame k ďalšiemu poprednému lákadlu nových slúchadiel, ktorým je integrácia modelu ChatGPT, ktorá má zaistiť okamžitý prístup k rôznym informáciám priamo zo zariadení, ktoré používame najčastejšie.
Vďaka novej integrácii budú môcť používatelia s najnovšou verziou Nothing OS a aplikáciou ChatGPT nainštalovanou na svojich telefónoch Nothing konverzovať s najobľúbenejším nástrojom pre umelú inteligenciu, a to priamo cez slúchadlá. Výrobca taktiež zlepší používateľské prostredie svojich telefónov tak, že zavedie vstupné body pre ChatGPT, vrátane zdieľania snímok obrazovky a widgetov v ikonickom štýle Nothing.
Ceny a dostupnosť
Nové bezdrôtové slúchadlá Nothing Ear a Nothing Ear (a) si môžu tuzemskí zákazníci zadovážiť od pondelka 22. apríla. Model Nothing Ear sa začne predávať za 155 eur, model Nothing Ear (a) za 104 eur.