Xiaomi nám v rámci veľkolepého podujatia predstavilo viacero skvelých produktov. Dočkali sme sa odhalenia smartfónov Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro, ale aj inteligentných hodiniek Watch S3. Ide o vôbec prvé smartwatch, ktoré sú poháňané novým operačným systémom, resp. rozhraním HyperOS. Lákadiel však majú omnoho viac. Podrobne výbavu hodiniek opísal server Xiaomi Planet.
Prejsť na:
O Xiaomi Watch S3 sme počúvali ešte pred oficiálnym predstavením. V tom čase však išlo len o veľmi malé dávky informácií, ktoré nám toho o kľúčových parametroch prezrádzali len veľmi málo.
Prvé hodinky s HyperOS
Začneme azda tou najväčšou novinkou, a síce operačným systémom HyperOS. Ide o nové rozhranie, ktoré definitívne po 13 rokoch nahrádza rozhranie MIUI. Po vizuálnej stránke sa toho nateraz zmenilo len málo, no po funkčnej stránke má systém predstavovať úplne prekopanú základňu pre rozvinutý ekosystém, v ktorom budú vedieť vzájomne komunikovať a kooperovať všetky zariadenia značky Xiaomi. Podrobnejšie sa o ňom dočítaš v samostatnom článku, ktorý nájdeš na tomto odkaze.
Overený, no zároveň unikátny dizajn
Xiaomi pri Watch S3 zvolilo celkom familiárny dizajn. Remienky sú spojené s okrúhlym ciferníkom, ktorý vypĺňa okrúhly displej. Jeho úlohu plní 1,43-palcový AMOLED panel s rozlíšením 466 x 466 pixelov (hustota pixelov 326 ppi), obnovovacou frekvenciou 60 Hz a svietivosťou 600 nitov. Samozrejme, nechýba mu ani podpora pre funkciu Always-on.
Späť k dizajnu, Xiaomi používateľom v tomto smere de facto dáva voľnú ruku. Ciferník ej totiž vybavenými modulárnymi časťami, ktoré je možné vymeniť podľa vlastných preferencií. To znamená, že hodinky majú mnoho spôsobov, akým možno prispôsobiť ich vizuál. Samozrejme, okrem častí ciferníku sú vymeniteľné aj remienky. V rámci dizajnu možno ešte spomenúť, že hodinky majú rozmery 47 x 47 x 12 mm a vážia 44 gramov.
Pre každú športovú aktivitu
Hodinky sú vhodné ako pre laikov, tak aj pre vášnivých športovcov. Softvér je vybavený knižnicou s vyše 150 športovými režimami. Okrem toho sú vybavené viacerými senzormi na monitorovanie dôležitých životných funkcií. Disponujú napríklad senzorom na monitorovanie srdcovej frekvencie, okysličenia krvi či spánku.
Z hľadiska konektivity možno spomenúť podporu pre technológiu Bluetooth 5.2, ktorá zaručí prakticky bezproblémové prepojenie s telefónom. Hodinky však možno používať aj samostatne, teda ak zákazník siahne po verzii s eSIM. Druhá verzia nebude touto funkciou disponovať, na za to bude o čosi lacnejšia.
Skvelá výdrž a lákavá cena
O pohodlnú prevádzku všetkého uvedeného sa stará objemná 486 mAh batéria, ktorej výdrž sa šplhá až na 15 dní pri štandardnom používania. Verzia s eSIM na jedno nabitie vydrží o čosi kratšie, konkrétne 7 dní.
Napokon možno za veľké lákadlo označiť ceny, ktoré sú pri oboch verziách veľmi priaznivé. Verzia hodiniek bez eSIM sa v Číne bude predávať za 799 juanov, čo v prepočte vychádza na približne 103 €, zatiaľ čo verzia s eSIM sa bude predávať za 999 juanov, teda približne 129 €.