DeepL je jeden z najkvalitnejších a najobľúbenejších prehliadačov súčasnosti, a to zaslúžene. Stojí za ním šikovná AI, ktorá dokáže identifikovať podstatu textu a na základe toho ponúkať najvhodnejšie preklady. Problémom je, že za ním nestojí veľká korporácia, ako je tomu napríklad pri prekladači od Google. Tvorcovia teda musia čerpať finančné prostriedky všetkými možnými spôsobmi. A žiaľ, to si pýta svoju daň.
DeepL je aktuálne dostupný v dvoch verziách, a to bezplatnej a platenej. To sa nijak nemení. To, čo sa mení, sú kapacity bezplatnej verzie a cena platenej verzie.
Obmedzenie počtu znakov a vyššia cena
Bezplatná verzia prekladača až doposiaľ umožňovala preložiť text o maximálnej dĺžke 5 000 znakov. Po novom však tvorcovia rozmýšľajú nad obmedzením na 3 000 znakov, informuje server Živě.cz na základe informácií magazínu gHacks.
To je celkom veľký rozdiel. Zrejme však ide len o experiment. Tvorcovia sa možno pokúšajú len o nájdenie vhodnej hranice, ktorá by nebola príliš obmedzujúca, no zároveň aby používateľov donútila porozmýšľať nad platenou verziou.
Čo sa týka platenej verzie, tá po novom zdražuje. Cena základného tarifu dosahovala 5,99 eur pri ročnej viazanosti. Po novom tento tarif zdražuje na 7,49 eur.
Prekvapujúce je, že tieto zmeny prichádzajú aj napriek obrovskej investícii, ktorú tvorcovia obdržali od spoločností IVP, Bessemer Venture Partners, Atomico a WiL. Hodnota prekladača mala po zarátaní finančného príspevku presiahnuť hranicu miliardy eur.