Nadávky, urážky či iné formy toxicity nie sú vo svete internetu nič nové. Najčastejšie si ich môžeme všimnúť v prostredí veľkých platforiem, ako je napríklad aj YouTube. Ten to však nenecháva len tak. Google totiž na platformu nasadil nové filtre a algoritmy, ktorých cieľom je ešte efektívnejšie bojovať proti neslušnému správaniu používateľov, ako aj proti botom. Téme sa venuje server GSMArena.
Jednou z hlavných noviniek, ktoré Google nasadil, je vylepšený systém na detekciu spamových komentárov. Tím vývojárov v poslednom období venoval tomuto problému viac pozornosti, pričom v priebehu prvej polovice 2022 sa mu podarilo z platformy odstrániť až 1,1 miliardy spamových komentárov. Metódy spamu sa však neustále vyvíjajú, čo znamená, že vývojári musia neustále vylepšovať svoje systémy na ich reguláciu.
Nové bezpečnostné prvky pre detekciu spamu sa opierajú predovšetkým o strojové učenie. Spam dokážu detegovať ako v rámci videí, tak aj v rámci živých prenosov.
Čo sa týka toxicity, YouTube uvádza systém varovaní a tzv. time outov. Keď používateľ zverejní komentár, ktorý bezpečnostný systém vyhodnotí ako ofenzívny (teda ak komentár poruší komunitné pravidlá), systém daný komentár vymaže a jeho autora upozorní. Ak ten istý používateľ urobí takýto prešľap opakovane, obdrží 24-hodinový ban, respektíve zákaz.
Posledná novinka, ktorú YouTube ponúka, sa týka tvorcov. Platforma teraz bude vedieť poskytnúť približný odhad toho, kedy sa nové video nahrá v rôznych kvalitách, byť to FHD, 2K alebo 4K.