Vedci už roky skúmajú, ako môže hromadenie toxických molekúl v mozgu spôsobiť Alzheimerovu chorobu alebo k nej nejakým spôsobom prispieť. Oveľa náročnejšie však bolo zistiť, čo spôsobuje, resp. spúšťa hromadenie týchto molekúl.
Nová štúdia na myšiach, ktorej výsledky minulý týždeň uverejnili v žurnále PLOS Biology, hovorí o tíme vedcov z Curtin University, ktorí zistili, že základným problémom môže byť „únik“ toxickej zlúčeniny nazývanej beta-amyloid z krvného obehu. Hoci zatiaľ nie je jasné či sa rovnaký proces deje aj u ľudí, tento objav by mohol vedcom poskytnúť nový spôsob sledovania alebo monitorovania vzniku Alzheimerovej choroby a verme, že aj pomôcť s vyvinutím nových liečebných postupov na jej prevenciu.
„Hoci sme už predtým vedeli, že charakteristickým znakom ľudí trpiacich Alzheimerovou chorobou je postupné hromadenie toxických bielkovinových usadením v mozgu nazývaných beta-amyloid, vedci nevedeli, odkiaľ amyloid pochádza a prečo sa v mozgu ukladá,“ uviedol v tlačovej správe hlavný autor štúdie a vedec z Curtin University John Mamo.
Tím konkrétne zistil, že beta-amyloid, zlúčenina, ktorá sa hromadí v mozgu ľudí s Alzheimerovou chorobou a ktorá sa už dlho spája so vznikom demencie, sa tvorí mimo mozgu a potom sa prostredníctvom lipoproteínov dostáva do krvného obehu.
Mohli by pomôcť lieky alebo zmena stravovania
V novej štúdii vedci zistili, že tieto lipoproteíny majú tendenciu unikať, čo umožňuje toxickým zlúčením dostať sa do mozgu a začať sa hromadiť. U myší s vyššou produkciou amyloidu sa tiež prejavil vyšší stupeň zápalu mozgu, čo naznačuje súvislosť medzi touto zlúčeninou a vznikom neurodegeneratívneho ochorenia.
„Tento prechod z krvi do mozgu je významný, pretože ak dokážeme regulovať hladiny lipoproteínového amyloidu v krvi a zabrániť jeho úniku do mozgu, otvára to možnosti nových liečebných postupov na prevenciu Alzehimerovej choroby a spomalenie straty pamäti,“ dodal Mamo.
Predtým, ako bude možné hovoriť o nových spôsoboch liečby Alzheimerovej choroby, bude potrebné potvrdiť, že rovnaká súvislosť existuje aj u ľudí. Vedci však už teraz naznačujú, že niektoré lieky alebo zmeny v stravovaní by mohli znížiť množstvo amyloidu v krvi, čo by mohlo pomôcť predísť Alzheimerovej chorobe alebo ju minimálne oddialiť. To je v boji proti tomuto ochoreniu obrovskou novinkou.
Takto: nielen Alzheimer, ale aj autizmus a podobne symptomy s roznymi nazvami, vznikaju od toxinov ci patogenov, ktore sa do organizmu dostávajú z externeho prostredia, vody, stravy, vakcin, alebo to vyrabaju parazity v tele, cesta je rovnaká!
Cez tenke crevo sa do miechy a do mozgu dostavaju priamou cestou. Tato studia uz bola zverejnena pred 4 rokmi, bol to pre ortodoxnu medicinu obrovsky objav, ze existuju pruame vlakna ktore vyzivuju mozog a miechu, cize cesta je uz objavená aj Felciarskou kulturou.
Tradicna cinska medicina toto pozna uz 3500 rokov. Nevadí, hlavne ze avita na svetle zajtrajsky!
Čo spôsobuje Alzheimera? No predsa očkovanie proti Covid-19! Onedlho sa presvedčíte…a mnoho ďalších ochorení.