To, že sa útočníci skutočne snažia okradnúť ľudí na Slovensku nie je novinka, informuje o tom prakticky denne. Vieme, že niektorí ľudia sú skeptickí a smejú sa tomu, ako niekto môže podobnému podvodu vôbec naletieť. Realita je však taká, že nie všetci z nás sú technicky zdatní a uvedomujú sú rôzne riziká spojené s internetom.
To, že sú internetové krádeže silným fenoménom dokazuje aj najnovší príspevok Polície SR zverejnený na pridruženej facebookovej stránke. V nej polícia jasne ukazuje ako si útočník našiel obeť, ktorá mu na podvod skočila.
„Inzerujete niečo na internete. Ozve sa vám záujemca. Pošle vám link na stránku, kde máte zadať číslo z Vašej kreditnej karty, lebo tam Vám majú prísť peniaze. Lenže takto to naozaj nefunguje,“ píše polícia.
Na číslo kreditnej karty vám skutočne peniaze prísť nemôžu. Sú to vedomosti, ktorými by mal oplývať každý človek. Mal. Je veľa takých, ktorí takémuto niečomu nevenujú dostatočnú pozornosť a pri vidine predaja nepotrebnej veci sú ochotní akceptovať akýkoľvek spôsob platby. Nepomáha ani to, keď je človek dôverčivý.
Dôverčiví Slováci naletia aj na okatý podvod
„Deje sa opak. Zadáte číslo a príde vám kontrolná SMSka z banky, a to na potvrdenie VAŠEJ platby podvodníkovi. Podvodník si vypýta SMS kód a dostane sa k vašim peniazom. POZOR!“ ukončuje polícia.
To, že to naozaj funguje môžete vidieť v screenshotoch vyššie. Ak máte v okolí ľudí, o ktorých viete, že aktuálne trendy v internetovej bezpečnosti nesledujú, pošlite im tento článok, možno im otvorí oči a ušetrí im tvrdo zarobené peniaze.
http://disq.us/p/2guujeh len tak, odkazujem na svoj príspevok. Milujem Polícia SR. Obzvlášť tých s prístupom na policajný facebook.