Vývojár Luboš Vonásek, ktorý podľa obchodu Google Play sídli v Nemecku, vytvoril zaujímavú aplikáciu, ktorá dokáže na pár vybraných smartfónoch vykúzliť nočné videnie.
Jeho aplikácia Night Vision pracuje s ToF snímačom, ktorý je súčasťou fotoaparátov moderných vlajkových smartfónov. ToF snímač dokáže určiť presnú vzdialenosť medzi dvoma predmetmi – smartfónom a objektom snímania – na základe konštantnej rýchlosti svetla.
Snímač vyšle k objektu lúče infračerveného svetla, ktoré sa následne odrazia späť k senzoru. Ten ich zachytí a na základe týchto údajov určí jeho vzdialenosť alebo vytvorí jeho obraz, ako dokazuje aplikácia Night Vision.
Vďaka ToF snímaču dokážu fotoaparáty smartfónov vytvárať pekné portréty s tzv. bokeh efektom.
Night Vision využíva informácie zo snímača pre trojrozmerné modelovanie okolia. Pochopiteľne, v úplnej tme. Systém pracuje relatívne dobre, má však niekoľko obmedzení. Nočné videnie funguje ako náhľad, pomocou aplikácie fotografiu nevytvoríte.
Vzhľadom na parametre ToF snímačov má nočné videnie len nízke rozlíšenie a funguje iba do určitej vzdialenosti. Podľa XDA je kvalita zobrazenia lepšia na zariadeniach Samsung. Lepší dosah zase poskytnú smartfóny od Huawei.
S podporovanými zariadeniami a rozlíšeniami obrazu to vyzerá nasledovne:
- LG V60 – 240 x 180 px.
- Huawei P30 Pro – 240 x 180 px.
- Honor View 20 – 240 x 180 px.
- Samsung S10 5G – 240 x 180 px.
- Samsung S20+ – 320 x 240 px.
- Samsung Note10+ – 320 x 240 px.
Aplikáciu Night Vision si teda môžu vyskúšať len používatelia zariadení uvedených vyššie. Ak jedno z nich vlastníte, aplikáciu si pohodlne stiahnete z obchodu Google Play. Ako uvádza autor, aplikácia je stále vo vývoji, čo môže viesť k chybám a nestabilite.
P I Č O V I N A – prsnejšie – O J E B úplný !!!!!
Takýchto aplikácií som mal už aspoň 20 na vyskúšanie, a to ešte v roku 2013 na starom dobrom Samsung Galaxy Note 2…
Fakt je že niektoré fungovali…ale tak ako teraz napríklad S20U…teda, že treba mobil podržať stabilne v tmavšom (NIE UPLNEJ TME – to NEDOKAŽE ŽIADNY MOBIL TERAZ !!!) mieste pár sekúnd a ak ste mali dobrú čočku na mobile, čo vtedy malo málo mobilov, tak sa dala spraviť zeleno-zeleno-biela fotka na ktorej ale bolo vidno odosť viac detailov ako ste videli voľným okom…takže niektoré fungovali áno…aspoň na 30-40%…
Ale toto je jasný FAKE, pretože to skôr vypadá ako niaka FLIR kamera za 20€ z Wishu !!!!!