Snímače odtlačkov prstov sa postupne presunuli zo zaužívaných miest pod obrazovky smartfónov, vďaka čomu je ich používanie pohodlnejšie a nerušia dizajn smartfónu.
Asi najčastejšie sa môžeme stretnúť s optickými snímačmi odtlačkov, ktoré používajú smartfóny od Huawei alebo OnePlus. Potom tu sú ultrazvukové čítačky, ktorými sú vybavené vlajkové lode juhokórejského Samsungu, ako napríklad Galaxy S10 či Galaxy Note10.
Ultrazvukové snímače predstavujú spoľahlivejšiu a bezpečnejšiu metódu snímania, sú však pomalšie ako optické riešenia. Oba typy technológií ale majú spoločnú jednu vec. Senzory nie sú zrovna veľké, kvôli čomu musí používateľ umiestniť prst na presne určené miesto.
Ak prst užívateľ položí čo i len z časti mimo senzora, rozpoznávanie zlyhá a komfort používania klesá. Tento problém vyriešil Qualcomm novou generáciou ultrazvukových snímačov 3D Sonic Max.
Až 17-násobne väčšia plocha
Nový senzor nie je len o trochu väčší. Jeho rozmery a teda aj aktívna plocha narástli významne, až 17-násobne. V číslach, senzor meria 20 mm x 30 mm, hrubý je len 0,15 mm a oblasť snímania má tým pádom 600 milimetrov štvorcových. Senzor je taký veľký, že umožňuje autentifikáciu dvoma prstami súčasne, informuje TechRadar.
Inžinieri vylepšili aj rýchlosť rozpoznávania, o čom sa však musíme presvedčiť na vlastnej koži. Skôr ako v budúcom roku to ale nebude. Niektorí výrobcovia sa možno priklonia skôr k trojrozmernému rozpoznávaniu tváre na úkor snímačov odtlačkov, neobávali by sme sa ale, že o nový 3D Sonic Max senzor nebude záujem.
Prvým adeptom by mohol byť Samsung Galaxy S11, poprípade jeho súrodenec Galaxy Note 11.
A o koľko bude mať väčšiu spotrebu ako tie terajšie ???
Lebo väčšia plocha sa musí dakde odraziť !!!
PS : načo by mi to bolo ? Veď doteraz som sa vždy trafil aj na menší snímač…
Ale možno ak sa to bude dať nastaviť že sa musia dať oba prsty naraz, tak by to mohlo brutálne zvýšiť bezpečnosť mobilov, napríklad vládnych a podobne no…