Podľa svetovej zdravotníckej organizácie (World Health Organization) sa odhaduje, že medzi nami na svete žije približne 1,3 miliardy ľudí, ktorí trpia nejakou formou poruchy zraku. Spoločnosť HONOR preto spúšťa novú aplikáciu, ktorá je poháňaná umelou inteligenciou a ktorá dokáže týmto ľuďom aspoň trochu uľahčiť život.
Aplikácia PocketVision vyvinutá spoločnosťou Eyecoming využíva výkon HONOR AI a je určená na prácu s technológiou štvornásobného fotoaparátu v zariadeniach HONOR 20 a HONOR 20 Pro. Čo teda potenciálnym používateľom ponúkne?
Prevod textu na reč
Tento režim využíva umelú inteligenciu HONOR HiAI a technológiu optického rozpoznávania znakov (OCR), aby dokázal rýchlejšie a presnejšie previesť text na reč. Dokáže tak prerozprávať text z kníh, dokumentov, letákov a mnohých ďalších.
Režim zoomovania
V tomto režime je využívaný štvornásobný fotoaparát HONOR 20 Pro a 8 Mpx zoom objektív pre čo najvyššiu ostrosť. Pomocou tlačidiel pre ovládanie hlasitosti si môže používateľ daný text priblížiť a prečítať tak aj to najmenšie písmo.
Režim negatívneho obrazu
Tento režim využíva špeciálne farebné filtre, ktoré umožnia čítanie tlačených materiálov aj tým ľuďom, ktorí majú problém s rozpoznávaním farieb.
„V spoločnosti HONOR veríme vo vytrvalé úsilie vkladané do inovovania a vytvárania špičkových technológií, ktoré majú pozitívny dopad na svet,“ povedal George Zhao, prezident spoločnosti HONOR. „PocketVision, ktorý využíva umelú inteligenciu novej generácie HONOR 20 Pro a špičkovú technológiu fotoaparátu, si kladie za cieľ poskytnúť zrakovo postihnutým rovnaké podmienky a ponúka im prenosné a dostupné riešenie na čítanie. Dúfame, že spustením tejto aplikácie vytvoríme lepší zážitok z čítania pre ľudí na celom svete, ktorý poskytne ľuďom so slabým zrakom väčší pocit nezávislosti a sebavedomia a dopomôže im k odblokovaniu svojho potenciálu a vášne.“
S cieľom zvýšiť povedomie a bariérach nevidiacich a ľudí s rozličnými zrakovými obmedzeniami sa spoločnosť HONOR spojila s Royal National Institute of Blind People (RNIB), ktorý týchto ľudí podporuje.
Robin Spinks, Senior Innovation and Technology Relationships Manager, z inštitútu RNIB poznamenal: „Technológia smartfónov hrá stále väčšiu rolu v umožňovaní každodennej nezávislosti pre nevidiacoch a slabozrakých ľudí. PocketVision je príkladom novej kategórie aplikácií, ktoré sú prístupné na akomkoľvek mieste. Táto aplikácia pomôže ľuďom so slabým zrakom previesť akýkoľvek text do čitateľného formátu, vytvorí svet, ktorý je pre nich dostupnejší, dá im väčší pocit slobody a taktiež dopomôže k prekonávaniu prekážok a vytváraniu kompletnejšej spoločnosti.“