Podobne ako Samsung alebo Apple, aj Huawei svoje vlajkové zariadenia osádza vlastnými procesormi, ktoré sú známe pod pomenovaním Kirin. Produkuje ich divízia HiSilicon.
Huawei má okrem vlajkových procesorov v talóne aj výkonnostné jednotky pre vyššiu strednú a strednú triedu smartfónov. Kým taký P30 Pro poháňa 7 nm Kirin 980, model P30 Lite z nižšej triedy 12 nm typ Kirin 710.
Podľa serveru DigiTimes, ktorý sa odvoláva na zdroje z dodávateľského raťazca, Huawei ešte v tomto roku zvýši podiel svojich procesorov na trhu so smartfónmi. V druhej polovici roka 2019 majú poháňať 60 percent zo všetkých smartfónov Huawei a Honor práve procesory HiSillicon Kirin.
V prvom polroku 2019 to bolo 45 percent a v druhej polovici roka 2018 len 40 percent zariadení. Tak ako mnohí iní výrobcovia, Huawei tiež nakupuje pre svoje zariadenia procesory od spoločností Qualcomm a MediaTek. Huawei by tak v rámci stratégie znížil svoju závislosť od týchto dodávateľov.
Predpokladá sa, že Huawei pripraví nové procesory Kirin, ktoré budú určené pre zariadenia z nižšej či rovno základnej triedy. Tie v portfóliu divízie HiSilicon zatiaľ chýbajú. Čínsky gigant by bol určite rád, keby všetky zariadenia Huawei a Honor poháňali vlastné čipsety Kirin.
Toho sa ale zrejme tak skoro nedočkáme. Dôvodom sú výrobné kapacity, ktoré by musel Huawei výrazne navýšiť. V tomto smere je na mieste skôr postupné zvyšovanie produkcie polovodičových komponentov.
V útrobách nových, cenovo dostupnejších smartfónov Huawei a Honor tak budú aj naďalej tikať procesory od známych dodávateľov. Bude ich však menej ako doposiaľ.
Ako uviedol zakladateľ spoločnosti Huawei Ren Zhengfei, v roku 2019 chcú na trh dodať celkovo 270 miliónov kusov smartfónov. A to aj napriek komplikáciám, ktoré vznikli kvôli obchodným sankciám americkej vlády.