Hackeri z APT 10 už niekoľko rokov zneužívajú infraštruktúry viacerých mobilných operátorov z viacerých kútov sveta. Ich cieľom je sledovanie dvoch desiatok jednotlivcov, ktorí sú predmetom záujmu Číny. Tá má preto spomínanú organizáciu dokonca i podporovať.
Túto zaujímavú informáciu priniesla špičková spoločnosť Cybereason, píše americký plátok The Wall Street Journal. Na novinku upozornil web AppleInsider.
Odborníci na kyber-priestor pomenovali hackerský útok ako Operation Soft Cell. Má globálne rozmery, pretože podľa dostupných informácií zasiahol a vraj ešte stále zasahuje infraštruktúry minimálne 10 medzinárodných mobilných operátorov.
„Nikdy sme nepočuli o tak masívnej e-spionážnej schopnosti monitorovať pohyb a aktivitu osôb naprieč viacerými krajinami,“ prezradil pre The Wall Street Journal šéf Cybereason Lior Div.
Ako už bolo spomínané, hackeri sa zameriavajú na elektronickú špionáž pre Čínu veľmi dôležitých ľudí. Kvôli čomu, nevieme, no je ich približne 20. Môže tu ísť o sledovanie konkurencie, vojenskú rozviedku alebo o osobné záujmy vysokopostavených funkcionárov v radách vládnucej Komunistickej strany Číny.
Operátori o útoku už vedia
Spoločnosť Cybereason zároveň tvrdí i to, že o probléme už stihla medzičasom informovať viacerých dotknutých operátorov. Keďže nie sú v masívnej hackerskej operácii zaangažovaní úplne všetci, musí zvoliť osobitný, čiže diskrétny prístup. A niečo také vyžaduje trošku viac času.
Po medializácii útoku sa jej však bez akýchkoľvek pochýb mnohí z nich sami ozvú, aby tak čo najskôr zistili, či sa to týka aj ich. Nejde predsa o žiadnu drobnosť, ale niečo, čo môže poškodiť dobré meno nejednému telekomunikačnému gigantovi.
Povedal kto? Kacer?
Amíkom neverím…to skôr Číne?
Veľmi správne napísané…,,americký plátok The Wall Street Journal.
Nič viac…len PLÁTOK.
Ten istý zasr..ý platok čo vypisoval o Sadámových zbraniach hromadného ničenia.
Aj vtedy uveril len Idi.t.
Alebo to bude nabudúce Putin.