Ruský zbrojársky priemysel odhalil svoje ďalšie eso, ktoré vraj nemá zo strany Spojených štátov amerických obdoby. Obávaný bojový dron Hunter neovláda priamo človek z mäsa a kostí, ale neurónová sieť, čiže umelá inteligencia. Stlačenie spúšte jej bude ale musieť najskôr odobriť zodpovedný vojak.
Úlohou autonómneho systému je dopraviť techniku na bojisko a analyzovať aktuálnu situáciu, čo zahŕňa automatické namierenie a uzamknutie mušky na nepriateľovi v dohľade. Keď tak spraví, operátorovi dá vedieť o skvelej príležitosti zasiahnuť. A ak ten potom uzná za vhodné, môže mu dať zelenú.
Všetko ostatné by malo prebiehať bez toho, aby s tým musel dron niekoho zaťažovať. Keď minie muníciu, sám zmení smer a odletí do najbližšej základne, kde ho opäť naložia.
Všetko nasvedčuje tomu, že ide o viackrát špekulovaný Okhotnik (Hunter) od zbrojárskeho giganta Sukhoi. Tento model vraj prispôsobili tomu, aby bol schopný poskytovať podporu ruskému letectvu v boji s pozemnými jednotkami, informuje server Popular Mechanics.
Ak je to naozaj tak, tak prototyp uzrel svetlo sveta až po 8 rokoch vývoja. Fotografie pochádzajú z ruských sociálnych sietí.
Rovnako sme sa ale dozvedeli i to, že vývoj otvoril dvere dokončeniu tiež vznikajúceho bojového AI systému, ktorý bude čoskoro súčasťou lietadiel, tankov a podľa všetkého aj ručných zbraní, nielen dronov. Úloha výdobytku digitálnej éry má spočívať vo zvýšení efektivity armády a všetkého, čo s ňou určitým spôsobom súvisí.
Ak to bude tak „super“ ako „nová“ Volga“, tak jediný kto sa musí strachovať sú Rusi
??
Vodkou chladené jadro, aby tá umelá inteligencia išla na 110%
Základné pravidlo všetkých úspešných svetových dobyvateľov v histórii je, že „Nikdy netiahni na Moskvu“