Inteligentné televízory a TV boxy s operačným systémom Android TV na trhu príliš nevyčnievajú, no majú svojich zákazníkov a otvorenú budúcnosť. Hlavne, ak sa bude vylepšovať na správnych miestach.
Inteligentné televízory s operačným systémom Android TV vyrába napríklad japonské Sony. A niektoré kúsky sú naozaj pôsobivé (a drahé). Napríklad tento. Z TV boxov môžeme spomenúť tie od Xiaomi, ktoré sú cenovo dostupnejšie.
Mimoriadne lacné zariadenia ale nemusia zákazníkom priniesť taký zážitok z užívania aký by si želali, poprípade aký pri kúpe očakávali. Nedostatočne výkonné komponenty spôsobia oneskorenia pri spúšťaní aplikácií alebo často nedokážu plnohodnotne utiahnuť obsah prehrávaný vo vysokom rozlíšení.
Magazín Cord Cutters vyspovedal na podujatí CES 2019 vedúceho predstaviteľa spoločnosti Google menom Shalini Govil-Pai, ktorý zodpovedá za riadenie produktov Android TV. Okrem iného spomenul dve dôležité inovácie, ktoré pripravujú.
Google by chcel pre budúce produkty nastaviť minimálne hardvérové požiadavky. Výrobcovia zariadení by tak museli používať výkonnejšie komponenty, čo zabezpečí konzistentnú úroveň výkonu naprieč všetkými (budúcimi) zariadeniami s Android TV.
Nielen smartfóny, ale aj moderné televízory stavajú na kvalitných aplikáciách. Google vytvoril nový tím vývojárov, ktorý bude mať jedinú úlohu – vytvárať nové aplikácie pre zariadenia s Android TV.
Snáď Google nebude otáľať a vylepšenia nasadí v čo najskoršom možnom čase.
Hlavne by mohli pridať do google play kategórie alebo označenia pre rôzne ovládania. Programátorov by to motivovalo viac odskúšať ich appky/hry pre ovládanie myšou, diaľkovým ovládaním, gamepadom a nie len dotykom. Niektoré s tým nemajú najmenší problém, len je ťažké ich nájsť.