Nový čipset A12 Bionic z dielne kalifornského jabĺčka patrí na trón mobilného priemyslu. Výrobca však tvrdí, že medziročné zlepšenie tentokrát reprezentuje iba 15 percent. A prvé výsledky z populárnej benchmark aplikácie to teraz aj potvrdzujú.
Výsledky z aplikácie Geekbench pozostávajú z bodovania výkonu jedného jadra a viacerých jadier. To prvé je zhruba o 12 až 13 percent väčšie ako bodovanie výkonu jedného jadra minuloročného čipsetu A11 Bionic. Čo sa týka viacerých jadier, tak v tom je nováčik, ktorý vzniká vďaka špičkovému 7-nanometrovému výrobnému procesu, zhruba na tom istom.
Nie je sa ale ani čomu čudovať. Značná časť pozornosti bola počas vývoja sústredená predovšetkým na lepšiu energetickú efektivitu, no tú v tomto teste z logických dôvodov nenájdeme. Apple počas svojho mediálneho podujatia spomínal až 50 percent.
Treba mať však na pamäti, že netreba hneď robiť unáhlené závery. Nový iPhone Xs, Xs Max a ani iPhone XR ešte zatiaľ nie je v predaji, takže môže ísť aj o jeden z nedokončených prototypov, respektíve rafinovaný podvod. Aplikácia ho totiž označila ako iPhone 11,6 a nie niektorým z vyššie spomínaných názvov nových modelov.
6 jadier a 2,49 GHz
Benchmark výsledky zároveň odhalili i to, že hlavný procesor v čipsete A12 Bionic pozostáva zo šiestich jadier s maximálnym taktom o veľkosti 2,49 GHz. Maximálny takt A11 Bionic dosahoval 2,39 GHz, informuje 9to5mac. Rovnako sme sa však dozvedeli aj o väčšej L1 cache, pretože tento rok porástla z 32 kB na 128 kB.