Dostať sa z bodu A do bodu B, ktoré sú od seba vzdialené tisícky kilometrov, nie je ničím nezvyčajným. Takéto cestovanie však zaberá mnoho času. Predstavte si, že o desaťročie by táto cesta v rakete trvala maximálne 60 minút.
Preprava a cestovanie sa pomocou novodobých technológií neustále menia a vylepšujú. Krajiny začínajú vo veľkom využívať autonómne autá či elektromobily, aby zabránili znečisteniu našej planéty. Na rôznych miestach sveta plánujú spoločnosti vybudovať hyperloop, vlak, ktorý funguje na princípe magnetického pola. Svet napreduje, a preto si o pár rokov namiesto letenky rezervujeme let raketou.
Gwynne Shotwell, prezidentka a výkonná riaditeľka spoločnosti SpaceX, tvrdí, že rakety budú pre ľudí dostupné už v ďalšom desaťročí. Vzlietať a pristávať budú vertikálne ako vesmírne rakety. Zo Zeme budú vzlietať zo štartovacích plôch, ktoré budú ukotvené pri pobreží hlavných miest, ako je New York či Tokio. Cestovanie medzi dvoma mestami, Bangkokom a Dubajom, Tokiom a Dillí či Dubajom a Londýnom bude trvať len 30 minút.
[irp]
„Cena za jedno sedadlo v rakete by mala byť približne rovnaká, ako cestovné lietadlom,“ tvrdí Elon Musk. „Toto sa určite stane. Cestujem veľa, no cestovanie nemám rada. Rada by som sa dostala k zákazníkom v Rijáde s tým, že by som odišla ráno a vrátila sa včas na to, aby som ešte uvarila večeru,“ doplnila Gwynne.