Najčerstvejší počin z dielne juhokórejského giganta pozostáva zo samých technologických maškŕt. Vďaka tomu ponúka extrémne rýchle nabíjanie, dokonalý vizuálny zážitok či perfektné vyváženie medzi expozíciou a ostrosťou, aby tak vytváral doslova ukážkové zábery.
Prsty v tom má takzvaná variabilná clona, ktorá sa automaticky prispôsobuje aktuálnym podmienkam bezprostredného okolia používateľa nového hi-tech smartfónu s operačným systémom Android. A to tak, že prepína medzi nízkym a vysokým clonovým číslom, prostredníctvom čoho reguluje v záujme vyššej kvality množstvo svetla.
Keď je deň, aktivuje f/2.4, keď noc, tak f/1.5. V prvom prípade to umožní zachytiť ostrú fotografiu s prirodzene vyzerajúcimi farbami, v tom druhom zase svetlú fotografiu s nižším šumom.
Žiadna revolúcia
Nejde však o nič revolučné. Ako píše CNET, toto technologické riešenie bolo využívané už v polovici 19. storočia a momentálne reprezentuje súčasť takzvaných zrkadloviek. Doteraz sme ho ale nevideli vo výbave žiadneho moderného smartfónu (vieme napríklad o Nokii N86 z roku 2009), pretože tie zakaždým ponúkajú iba fixne prevedenú clonu. To potom kompenzujú reguláciou hodnoty ISO a expozičného času.
Veci sa zmenili až s príchodom tohtoročnej generácie vlajkovej lode so značkou Samsung, Galaxy S9 a rozmernejšieho aj lepšie vybaveného modelu Galaxy S9+.
The S9’s moving aperture blades is so calming to look at, we can’t look away. https://t.co/xsvtEWgIa6 pic.twitter.com/lA8mLFOoR6
— CNET (@CNET) March 13, 2018