Hviezda ľudstva pripomínajúca diskoguľu sa po vesmíre mala potulovať približne 9 mesiacov. Smutnou správou je, že sa na Zem podľa všetkého vráti o pár mesiacov skôr.
Hviezda ľudstva sa dodnes pohybovala po vesmíre približne 2 mesiace a za svoju existenciu vyvolala u mnohých ľudí krásne dojmy. Niektorí však s týmto kúskom nesúhlasili, a tak sa tento svetielkujúci satelit stal aj stredom kontroverzie. Hviezda bola do vesmíru vystrelená 21. januára, no vyzerá to tak, že sa chystá vrátiť späť na Zem o čosi skôr.
„V nasledujúcich dňoch Hviezda ľudstva zostúpi do atmosféry Zeme, kde úplne zhorí a nezanechá za sebou žiadnu stopu,“ tvrdí Peter Beck, zakladateľ Rocket Lab. Rocket Lab tiež potvrdili, že po ohnivom návrate tohto satelitu už do vesmíru podobný nevyšle. Je pravdepodobné, že na Zem sa vráti skôr kvôli tomu, že spoločnosť nezohľadnila jeho nízku hmotnosť pri vykreslení orbitálnej časovej osi. Umelo-vytvorená hviezda každou sekundou klesá a jej aktuálnu polohu môžeš sledovať tu.
Satelit v tvare diskogule sa páčil romantikom, vedcom sa však tento nápad nepozdával
Aj keď Beck vystrelil do vesmíru svoju Hviezdu ľudstva s cieľom ulahodiť očiam ľudí, ktorí radi pozerajú na oblohu, jeho čin sa nevyhol kritike. Niektorých ľudí, a hlavne vedcov, príliš nezaujalo to, že práve týmto spôsobom chce Beck priviesť ľudí k zamysleniu sa nad existenciou a všetkým pekným, čo na našej planéte nájdeme.
[irp]
Naopak, myslia si, že to bola len obyčajná kampaň. Ďalší zas podotkli, že už okolo našej planéty krúži dosť satelitov, ktoré môžeme vidieť voľným okom, či to, že disko-hviezda len zvyšuje Kesslerov syndróm, ktorý robí nízku zemskú dráhu nepoužiteľnou. Ostatní zas boli toho názoru, že satelit ako ďalší svetlý objekt na oblohe len zvyšuje svetelné znečistenie. Tak či onak, všetko musí raz skončiť. Dokonca aj vesmírna diskotéka.