Intel na aktuálne prebiehajúcej zimnej olympiáde opäť posunul svoje vlastné hranice. V rámci projektu Drone Light Shows si pripravil impozantné svetelné divadlo, ktorého sa zúčastnilo presne 1218 dronov.
Pre Intel nešlo o žiadnu premiéru. Známy výrobca polovodičových komponentov spojil umenie s najnovšími technológiami ešte v januári roku 2016, kedy stanovil nový Guinnessov rekord.
Vtedy na oblohu vyniesol 100 dronov s LED svetlami, ktoré lietali v zložitej choreografii za sprievodu symfonického orchestra. Ešte v rovnakom roku, v novembri 2016, Intel prekonal vlastný rekord a na oblohu vyniesol rovno 500 dronov, ktoré predviedli ešte prepracovanejšiu svetelnú šou.
Organizátori momentálne prebiehajúcej zimnej olympiády urobili dobre, keď pozvali Intel, aby otvárací ceremoniál hier ozvláštnil svojím digitálno-lietajúcim umeleckým dielom. Intel predviedol niečo, čo pochovalo aj vyššie spomínané úspechy z roka 2016.
Podľa správy serveru Wired boli všetky drony riadené pomocou špecializovaného softvéru z centrálneho počítača. Systém drony koordinoval v reálnom čase počas letu na základe polohy GPS, ale aj na základe zostávajúcej kapacity batérie.
Intel musel drony s pomenovaním Shooting Star konštrukčne upraviť, hlavne segmenty rotorov, aby odolali chladnejšiemu a veternejšiemu počasiu juhokórejského Pchjongčchangu, kde sa tohtoročná zimná olympiáda koná. Intel dokonca drony testoval v chladnom Fínsku aby si bol istý ich výdržou.
Intel však svetelnú šou pripravil skôr a vysielaná bola zo záznamu. Použité zábery pochádzali z decembrovej generálky. Priamo počas živej ceremónie sa do vzduchu malo vzniesť aspoň 300 tancujúcich dronov.
Organizátori ale aj túto šou predčasne ukončili, keďže sa v oblasti konania nachádzalo príliš veľa divákov. Prípadné zranenie padajúcim dronom si neželá asi nikto. Organizátor zrušenie predstavenia komunikoval logistickými dôvodmi.
Šou sa teda odohrala, aj keď nie naživo počas otváracieho ceremoniálu. Pozrite si toto úžasné divadlo a zároveň stanovenie nového Guinnessovho rekordu vo videách spoločnosti Intel.
https://www.youtube.com/watch?v=eIk6j6dprnA
https://www.youtube.com/watch?v=fCd6P7Ya160