Keplerov teleskop pomohol skupinke odborníkov z americkej NASA objaviť vo vesmíre viac ako dve stovky pre ľudí potenciálne obývateľných miest. Jedna desiatka z nich sa navyše až príliš podobá Zemi, a to aj vzdialenosťou od hviezdy, čo znamená, že by mali mať na povrchu teploty podobné tým našim, píše web Independent.
Objav tak rozšíril súčasné množstvo takzvaných kandidátov na ľudskú kolonizáciu, ktoré sme do dnešného dňa našli prostredníctvom Keplerovho teleskopu, na viac ako 4-tisíc. Dokopy tu hovoríme až o 219 kúskoch, z čoho 10, ako už bolo vyššie spomínané, pripomína našu modrú planétu. Existuje tu teda pomerne slušná pravdepodobnosť, že na nich existujú aspoň jednoduchšie formy života v podobe, v akej ju poznáme zo Zeme.
„Tento dôkladne odmeraný katalóg predstavuje základ pre priamu odpoveď na jednu z najdôležitejších astrologických otázok – koľko veľa planét podobných našej Zemi galaxia ukrýva?“ uviedla Susan Thompson z inštitútu SETI.
Scientists using @NASAKepler have identified 219 potential new worlds! Watch live: https://t.co/4ppqT2Hwmn Have Qs? #askKepler pic.twitter.com/YoVWPJiNwu
— NASA Kepler and K2 (@NASAKepler) 19. júna 2017